شبه نظامیان حشدالشعبی عراقی بطور مسلحانه برای جلو گیری از کدام سیلاب وارد ایران شده اند؟

ایران نقد

عبور نیروهای حشدالشعبی از مرز عراق و حضور مسلح آنها در مناطق سیل زده استان خوزستان، یک اقدام ضدمردمی جدید حاکمیت و شکلی از همدستی شبه اشغالگرانه اش با نیروی سیاه ارتجاعی خارجی علیه منافع کارگران، زحمتکشان و عموم مردم ایران است. این دعوت از سوی حاکمیتی صورت گرفته که رهبرش برای مخارج همین نیروهای ارتجاعی از صندوق ذخیره ارزی که ذخیره پول نفت مردم ایران است خرج می کند، اما برای بازسازی مناطق سیل زده و جبران فوری خسارات مردم چنین اجازه ای نمی دهد.
حشدالشعبی را در شرایطی که حداقل نیم میلیون نفر در استان خوزستان در اثر سیل آواره شده اند، سراپا مسلح به داخل مرزها آورده اند و همزمان به شکلی گسترده به کمیته های مستقل همیاری مناطق سیل زده یورش برده و فعالین این نهادهای خودجوش مردمی را شبانه دستگیر کرده اند. این در حالی است که به نهادهای حرفه ای امدادرسان بین المللی که حضور بشردوستانه، موقت، و مبتنی بر حقوق رایج بین المللی شان در بحران های طبیعی امری عادی و پذیرفته شده است، امکان کمک به سیل زده گان را نداده اند.
حاکمیت که کشور را در چنبره بحران های لاعلاج ساختاری فرو برده، ناامید از فریب مردم و ترسان از «فتنه ۹۸» حشدالشعبی را به میدان آورده است. دارودسته های فاشیست مسلح خارجی که از پول مردم تهیدست شده ما پروار شده اند، برای سرکوب همین مردم، جلوگیری از رشد جنبش مطالباتی و کارگری، و مقابله با جاری شدن سیلاب نارضایتی دهها میلیونی مردم ایران علیه سنگرهای اصلی اعمال حاکمیت کنونی است که به صحنه آورده شده اند.

زحمتکشان که با هر شکل از تجاوز، اشغال، راه اندازی بساط ارعاب و نقض حقوق عامه، درهم کوبیدن جنبش های مطالباتی کشور، بدتر و سخت تر کردن شرایط زندگی مردم ایران از هر سوی هر نیروی خارجی نظامی و شبه نظامی تحت هر عنوان و پوشش و بهانه ای مخالف است، خروج فوری و بی قید و شرط نیروهای ارتجاعی خارجی از خاک کشور را مطالبه همه مدافعان آزادی و عدالت اجتماعی می داند.
خوزستان اصلی ترین سنگر پیکار مطالباتی اردوی بزرگ کار و زحمت در کشور ما در سال گذشته بود. سندیکای نیشکر هفت تپه و کارگران فولاد اهواز با مبارزات پیگیر و درخشان، پرچم الغا خصوصی سازی و لزوم اداره شورایی را در جنبش کارگری ایران به عنوان دو مطالبه مهم صدای اعماق برافراشتند. نگذاریم این صدا را با دارودسته سرکوبگر خارجی به بهانه کمک به سیل زده گان فروکوبند


ارسال نقد

نظر شما