تهاجم نظامی جمهوری اسلامی به مقرهای احزاب کرد ایرانی در اقلیم کردستان عراق را محکوم میکنیم!

ایران خبر نقد

بامداد روز پنج‌شنبه ١٨ شهریور مقرهای نیروی کرد ایرانی در مناطق مرزی اقلیم کردستان عراق در ارتفاعات “هلگورد”، “بربزین” و “آلانه” توسط پهپادهای انتحاری سپاه مورد تهاجم قرار گرفت و پس از آن توپخانه دوربرد مناطق مزبور را توپ باران کردند. این تهاجم از پی تهدید محمد پاکپور فرمانده قرارگاه حمزه، خطاب به مسئولین اقلیم کردستان عراق و دولت عراق انجام شد. پاکپور در روز پانزدهم شهریور، سه روز قبل از حمله از مقامات اقلیم کردستان عراق و دولت عراق خواسته بود که به حضور اپوزیسیون کرد ایرانی در منطقه اقلیم کردستان  عراق  پایان دهند.

این اولین بار نیست که نیروهای نظامی جمهوری اسلامی مقرهای نیروهای کرد ایرانی در خاک اقلیم کردستان عراق را مورد تهاجم قرار می دهند. درست سه سال پیش، درهفدهم شهریور سال ۱۳۹۷ سپاه پاسداران مقرهای نیروهای کرد ایرانی را هدف حملات سنگین موشکی قرارداد. دراین حمله، محل برگزاری جلسه کمیته مرکزی حزب دموکرات کردستان هدف قرار گرفت که متاسفانه طی آن شانزده نفر از کادرهای حزب، که شش تن از آنان از اعضای کمیته مرکزی بودند، به شهادت رسیده و بیش از پنجاه نفر زخمی شدند.

 جمهوری اسلامی در بیش از چهاردهه از حاکمیت استبدادی خواست حق طلبانه رفع تبعیض های ملی توسط کردهای ایران را با سرکوب های وحشیانه و خونین، دستگیری های گسترده، شکنجه و اعدام و ترور رهبران، کادرها و فعالین کرد پاسخ داده است.

 موسی بابا خانی  کادر رهبری حزب دموکرات کردستان که در ماه گذشته در شهر اربیل پایتخت اقلیم کردستان ترور شد ازآخرین نمونه های ترور کادرهای رهبری احزاب کرد ایرانی است. از به شهادت رساندن دکتر عبدالرحمان قاسملو در وین در سر میز گفتگو وپس از آن قتل دکترشرفکندی در برلین ترور رهبران و فعالین کرد مانند سایر رهبران و فعالین اپوزیسیون ایران به عنوان یکی از حربه های جنایتکارانه رژیم جمهوری اسلامی در تمامی چهار دهه گذشته علیه مطالبه برحق مردم کرد برای رفع ستم ملی بوده است.

عملیات رژیم جمهوری اسلامی که تعرض آشکار و وقیحانه به حق حاکمیت ملی دولت عراق و اقلیم کردستان عراق است با زمان نبدی و برنامه ریزی مشخص  درآستانه سفر مصطفی کاظمی نخست وزیر عراق به ایران صورت می گیرد. هدف این اقدام همانطور که محمد پاکپور فرمانده قرارگاه حمزه درپانزدهم شهریور اعلام کرد تحت فشار قراردادن دولت عراق و اقلیم کردستان عراق برای خاتمه حضور و یا محدود ساختن حضور نیروهای اپوزیسیون کرد ایرانی، دراقلیم کردستان عراق است.

سازمان ما تهاجم نظامی جمهوری اسلامی به مقرهای سازمان های کرد دراقلیم کردستان عراق را همراه با موج ترورها و اعدام های فعالین کرد را شدیداً محکوم میکند. اهداف این نوع عملیات سرکوب هر چه باشد یکی از کارکردهای غیرقابل تردید آن زمینه سازی برای برآنگیختن پاسخ متقابل، نظامی کردن فضای سیاسی و بنابراین محدود ساختن سپهر فعالیت های توده ای و مدنی رو به آوج است که “ولایت مطلقه” اسلامی را بیش از پیش شکننده و متزلزل ساخته و به پرتگاه سقوط سوق میدهد. به نظرما پاسخ به این نوع اقدامات سرکوبگرانه تشدید هر چه بیشتر مبارزات مدنی و توده ای مردم کردستان در همراهی و همیاری با مبارزات مزدو حقوق بگیران سایر نقاط ایران و هم پیوندی با سایر جنبش های اجتماعی در مبارزه مشترک برای رهائی از استبداد فاشیسم مذهبی جمهوری اسلامی است.

سرنگون باد رژیم جمهوری اسلامی

زنده باد آزادی، دمکراسی و سوسیالیسم

به نقل از هیئت اجرائی سازمان کارگران انقلابی ایران (راه کارگر)

جمعه ۱۹ شهریور ۱۴۰۰ برابر با ۱۰ سپتامبر ۲۰۲۱


ارسال نقد

نظر شما