اعدام حتی با پوشش و لباس قانون، یک قتل عمد دولتی محسوب می‌شود

ایران خبر

اعدام جنایتکارانه روح الله زم را محکوم می کنیم!

تنها چند روز پس از تائید حکم اعدام روح الله زم، فعال رسانه ای و مسئول کانال تلگرامی «آمدنیوز»، در سحرگاه روز شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۹ او را اعدام کردند. تمامی تلاش دستگاه های امنیتی رژیم جمهوری اسلامی بر آن استوار بود که فاصله اعلام تائید حکم اعدام و اجرای آن بسیار نزدیک باشد تا امکان فعالیت رسانه ای و تبلیغاتی برای لغو حکم اعدام به پائین ترین حد خود برسد. این جانیان حتی تلاش کردند که خود او نیزاز قطعی بودن حکم مطلع نگردد و این را پدر او، محمد علی زم در گزارش آخرین ملاقات با فرزندش آورده و تاکید کرده که او اتهامات وارده را، اتهامات ساختگی و دروغ می دانسته است.

اعدام یک فعال رسانه ای به جرم خبررسانی و دفاع از آزادی گردش اخبار و اطلاعات یک جنایت دولتی است که در جمهوری اسلامی به یک سنت ددمنشانه تبدیل شده است. حتی تمامی فعالیت های رسانه ای روح الله زم در خود ایران نیز نباید جرم تلقی شود. این که یک فعال رسانه ای به دلیل سانسور شدید در داخل کشور، تلاش کرده در خارج از کشور به وظایف خود عمل کند، نمی تواند دلیلی بر مجرم بودن او باشد. حالا دیگر همگان آگاهند که اتهام «جاسوسی» به فعالان رسانه ای در خارج از کشور و یا شهروندان دو تابعیتی برای معاوضه با ماموران یا تروریست هایش در خارج از کشور، جزئی از سیاست امنیتی رژیم برای سرکوب خشن تر و بیرحمانه تری است که در شرایط رشد و گسترش نارضائی های عمومی در پیش گرفته است. هم اکنون خطر اعدام، جان احمدرضا جلالی، محقق ایرانی- سوئدی را نیز تهدید می کند زیرا حکم اعدام او نیز تائید شده است.

اردوی کار وزحمت، اعدام جنایتکارانه روح الله زم را بشدت محکوم می کند. ما از همه آزادی خواهان و برابری طلبان تقاضا داریم برای لغو مجازات اعدام، به مثابه بیرحمانه ترین و غیربازگشت ترین مجازات از هیچ تلاشی دریغ نورزند. ما همچنین خواهان آن هستیم که برای لغو حکم اعدام احمد رضا جلالی نیز از هیچ اقدامی فروگذار نگردد. زیرا جمهوری اسلامی در تلاش است با تیز کردن شمشیر خون چکانش، راه را بر خروش دریای مردم ببندد.


ارسال نقد

نظر شما